W świecie który karmi nas złymi informacjami o morderstwach, wypadkach i wojnach, chcielibyśmy usłyszeć coś dobrego coś pozytywnego. Cieszymy się gdy dowiemy się że np. córka zdała ważny egzamin, że dostaliśmy podwyżkę w pracy, że będzie dobra pogoda na żniwa, że odwiedzi nas nasza najlepsza przyjaciółka której dawno nie widzieliśmy itd. Te informacje wywołują radość w sercu i uśmiech na twarzy. Zaczynamy się przygotowywać do świętowania. Trochę posprzątamy w domu upieczemy dobre ciasto, kupimy wino na wieczorne spotkanie i radosne przeżywanie otrzymanej informacji. Jesteśmy podnieceni i radośni żadna praca nie jest wtedy z przymusu tylko z radości bo otrzymaliśmy dobrą wiadomość.

Idąc w niedzielę na Mszę św. Idziemy dowiedzieć się co Bóg chce nam powiedzieć, jaka DOBRĄ  informacje chce nam przekazać. I On mówi nam o wszystkim tym co dla nas przygotował tu na ziemi o tym że będzie nam błogosławił i że kocha i czeka na nas. O tym mówi nam Jego Słowo. Jeśli jednak tego nie słyszymy bo nie rozumiemy pisma to Kapłan nam je wyjaśni i ukaże wszystko to co Pan przygotował dla tych którzy go miłują. Bóg jest Dobrym Ojcem który wie czego potrzebujemy.

Po to idę na spotkanie z Bogiem na niedzielnej mszy świętej po Dobre Wiadomości i po ich otrzymaniu wychodzę radosny z świątyni bo otrzymałem Dobrą Nowinę. Jeśli nie słyszałeś dobrej wiadomości na mszy świętej to może warto by zacząć jej szukać, zacząć słuchać. Jeśli nie rozumiesz Słowa które Bóg do Ciebie mówi to nie będziesz się z niego cieszył. Wtedy to chodzenie na msze świętą może okazać się bezsensowne będzie tylko wypełnianiem prawa które nakazuje iść do kościoła.

Bóg daje nam tylko dobre informację więc jeśli chcesz je usłyszeć i zrozumieć to zrób coś w tym kierunku. Jeden krok …

Grzegorz

Jesteśmy grupą ludzi, którzy powierzyli swoje życie Jezusowi i z całego serca wierzą w Jezusa Chrystusa jako swojego jedynego Zbawiciela i Pana. Swoją wiarę opieramy na Piśmie Świętym i spotkaniu żywym z Jezusem który daje nam radości w życiu codziennym.

Pragniemy podążać śladami Jezusa nie tylko poprzez posłuszeństwo jego słowom, ale również poprzez naśladowanie Go w prostej formie naszego chrześcijaństwa. Większość naszych spotkań  odbywa się w domach. Ich treścią jest wspólna modlitwa, dzielenie się doświadczeniami z Bogiem, rozważanie Słowa Bożego, przeważnie czytań mszalnych na najbliższą niedzielę, jak również rozwijanie wzajemnych relacji.

Chcemy czcić Jezusa codziennym życiem, naszymi decyzjami i myślami. Chcemy, aby On był realny w życiu każdego z nas, w naszych małżeństwach i rodzinach, w życiu naszych dzieci.

Dążymy do tego, aby wypełniać przykazanie: ...Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej, i z całej siły swojej, a bliźniego swego, jak siebie samego (Ew. Łukasza 10:27)oraz przekazywać swoją wiedzę, doświadczenia i zaufanie do Jezusa innym. Pragniemy, aby moc Ewangelii, Dobrej Nowiny, której centrum i treścią jest Jezus Chrystus, jego odkupieńcza śmierć i zmartwychwstanie, przemieniała życie jednostek i rodzin, uwalniając z grzechów, chorób i więzów.

Naszym celem jest, aby ci wszyscy, którzy przez nas poznają Jezusa, wzrastali w Nim przez całe swoje życie i przekazywali swoją wiarę innym. Chcielibyśmy, aby wyrazem naszego prostego chrześcijaństwa była wzrastająca liczba nowych wierzących gromadzących się w imię Jezusa Chrystusa.

Spotykamy się co drugi tydzień w soboty w godzinach wieczornych. Można przyjść z dziećmi, które też radośnie spędzą czas.

Grzegorz Król

Masz pytanie ? Masz dobrą wiadomość ? - napisz.

Nadawca *

Adres e-mail *

Temat wiadomości *

Treść wiadomości