Od Października w naszej Parafii rozpoczął swą działalność Klub Dobrego Filmu. Postaramy się aby prezentować dobre i wartościowe filmy. Pokazy będą odbywać się cyklicznie na salce kominkowej. O repertuarze będziemy informować na stronie www.rozdrazew.parafia.info.pl

 

 

Witam zaczynamy nowy rok filmowy

Niedziela 24 marca

Prosze o propozycję filmów wartych zobaczeniaNiedziela 16 grudnia

I film - godzina 18,00 - Estera (90min),

Przed obejrzeniem filmu zachęcam do przeczytania Księgi Estery 

Kolejny film z cyklu biblijnych, Prawie sześć stuleci p.n.e. Babilończycy spustoszyli Judeę i uprowadzili Żydów w niewolę. 60 lat później Persowie podbili Babilon i stworzyli nowe, rozległe imperium. Na mocy dekretu wydanego przez króla Cyrusa w 538 roku p.n.e., wszyscy jeńcy odzyskali wolność i mogli wrócić na swoje ziemie. Nie wszyscy Żydzi ruszyli do Judei. Wielu zostało w imperium perskim.

Ten film z pewnością przypadnie do gustu kobietą ;-).

 

II film - godzina 19,45 - Bóg cudów

 Odkryj wspaniałość stworzenia, sumienia i chwały Bożej.Otaczają nas Boże cuda, które wiele nam o Nim mówią. Dzięki stworzeniu doświadczamy przebłysku Jego mocy, mądrości, majestatu i troski. Stworzenie przemawia do tych, którzy chcą słuchać...

Dołącz do nas w niezwykłej podróży odkrywającej dzieło Stworzyciela i to, co Jego stworzenie objawia na temat Jego charakteru. Przyjrzyj się niewyobrażalnej wielkości wszechświata i zastanów się nad zdumiewającą ilością energii znajdującej się w całej materii.

Zbadaj niezbędną dla każdego organizmu wytworną molekułę wody i odkryj, w jaki sposób Bóg łączy te molekuły, by uformować piękne, symetryczne kryształki śniegu. Zapoznaj się z niewiarygodną złożonością DNA i tym, jak wspaniałą pracę musi wykonać maleńkie nasionko, by stać się rośliną.

Ptak -- niebywale funkcjonalny, przystosowany do lotu organizm, motyl -- owad powstający z poczwarki, te i wiele innych cech stworzenia przedstawiono w tej, zachwycającej nasze oczy, prezentacji.

„Bóg cudów" to zapierająca dech w piersiach podróż po widzialnych i niewidzialnych wspaniałościach Bożego stworzenia. Opowiada również o jednym z najwspanialszych Bożych cudów -- darze zbawienia i odkupienia życia!

Rozgłaszajcie Jego chwałę... Jego cuda -- wśród wszystkich ludów! (Ps 96:3)

Film obejrzałem z "otwartymi ustami" jest fantastycznie zrobiony, niesamowite ujęcia mądre przesłanie.
Nawet Gabrysia powiedziała że jest super ;-)
Zapraszam Grzegorz

 

Niedziela 11 listopad godzina 16,30 - Jeremiasz (90min),

Jeremiasz - wielki prorok w Judzie, od około 625 do 685 roku przed Chrystusem - był synem kapłana Chilkiasza. Urodził się w wiosce niedaleko Jerozolimy, gdzie spędził prawie całe życie. Bóg objawił się Jeremiaszowi, ostrzegając przed grożącym niebezpieczeństwem. Miał nakłonić lud Judy, by zmienił swe postępowanie. W przeciwnym razie spotka ich kara za grzechy. Kraj i miasto podbiją wrogowie, a mieszkańcy zostaną uprowadzeni do Babilonu.

 

godzina 18,30 - nie do zobaczenia w ...

 


 

W niedziele 21 października o godzinie 16,30 film - SPOTKANIE

 

 

 

 

 

 

 

Dzisiaj jest

niedziela,
22 września 2019

(265. dzień roku)

Święta

Niedziela, XXV Tydzień zwykły
Rok C, I
Dwudziesta Piąta Niedziela zwykła