Rozdrażew,  16.06.2019 r.

Uroczystość  Przenajświętrzej Trójcy ,

Ogłaszam wybory do Rady Ekonomicznej Parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Rozdrażewie.

W czwartek w Uroczystość Bożego Ciała na wszystkich Mszach Św. będzie wystawiona urna, do której będzie można wrzucać głosy. Głosowanie będzie polegało na napisaniu imienia i nazwiska kandydata oraz wieś, w której osoba mieszka, a którą ma reprezentować. Kartkę ze swoim kandydatem proszę przygotować w domu. Po ostatniej Mszy św. proszę wszystkich Sołtysów z naszej parafii, jako mężów zaufania, na plebanie w celu policzenia głosów i pomoc w określeniu osób, które miały by należeć do rady ekonomicznej parafii. Wiek kandydata do rady od 25 roku życia do 65 zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Liczba radnych z poszczególnych wsi: z Rozdrażewa 3osoby z Grębowa, Dzielic, Rozdrażewka, Maciejewa i Trzemeszna po dwie osoby. Z Chwałek, Henrykowa, Wolenic, Wygody, Dębowca po jednej.

Wskazania Synodalne Diecezji Kaliskiej

Parafialna Rada do spraw ekonomicznych

116.

W każdej parafii należy ustanowić Parafialną Radę do spraw ekonomicznych,

zwaną tradycyjnie Radą Parafialną. Jest ona organem doradczym i wspomagającym proboszcza w administrowaniu dobrami materialnymi parafii.

Członkowie Rady

117.

Członków Rady Parafialnej wybiera proboszcz po konsultacji z wiernymi.

118.

W skład Rady powinni wchodzić parafianie cieszący się powszechnym zaufaniem, głęboko religijni, szczerze oddani Kościołowi, gotowi lojalnie z nim współpracować, zorientowani w problemach ekonomicznych i finansowych.

119.

Rada powinna liczyć od 3 do 15 członków.

120.

Proboszcz, po ustaleniu składu Rady, powinien przedstawić go Kurii Diecezjalnej

do zatwierdzenia.

121.

Rada wybiera spośród siebie przewodniczącego zebrań, jego zastępcę oraz sekretarza.

sobota,
20 lipca 2019

Sobota, XV Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie bł. Czesława, prezbitera